Publikace

Ušlechtilé stavební a sochařské kameny České republiky – Václav Rybařík

Kniha Václava Rybaříka vydaná v roce 1994 nadací Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích v Podkrkonoší přináší ucelený přehled o jednotlivých druzích ušlechtilých kamenů v České republice. Ke každému druhu kamene je uvedena charakteristika, jeho použití a výskyt daného kamene v České republice. Kniha nabízí odborné zpracování tohoto tématu. Najdete zde mimo jiné také vlastnosti a technické požadavky na ušlechtilé kameny.

Cena 250,- Kč (+ poštovné a balné).

Český kámen – Svaz kameníků a kamenosochařů ČR

Brožura Český kámen vydaná Svazem K+K obsahuje vyobrazení přírodních kamenů, které se na území České republiky vyskytují i s popisem, kde se určitý kámen těží. Brožura je psána v českém a anglickém jazyce.

Cena 60,- Kč (+ poštovné a balné).

Tajemství českého kamene – Svaz kameníků a kamenosochařů ČR

DVD Tajemství českého kamene vydané Svazem K+K v roce 2008 otvírá pohled do světa Českého kamene. Ve filmu navštívíte svět práce českých kameníků i kamenosochařů. Mimo to se diváci dostanou také do oblasti dobývání kamene, k dvěma kamenickým školám v ČR, a k práci restaurátorů na Pražském Hradě. Celý dokument je podbarven českou hudbou známých autorů (B. Smetana, A. Dvořák, a další).

Cena 200,- Kč (+ poštovné a balné)

Všechny uvedené publikace lze zakoupit na sekretariátu Svazu. Objednávky posílejte na mail@kamenici.cz.

Logo svazu kameníků a kamenosochařů České republiky

                  Učňovská 1/100
                  190 00 Praha

Administrátor
Jindřich Pánek

jindraa5@seznam.cz

© 2022 SKKČR. | Všechna práva vyhrazena | Podmínky použití